Кафедра ИВМ рекомендует

Звертаємо увагу школярів 10-11 класів.
На кафедрі працює школа поглибленого вивчення
математики та інформатики ( детальніше.. )
Митропольський Юрій Олексійович
  • risПросмотров: 2579
Митропольський Юрій Олексійович (3.01.1917, с. Чернишівка Шишацького р-ну Полтавської обл.— 14.06.2008, Київ).  Вчений у галузі математичної фізики, теорії нелінійних коливань і нелінійних диференціальних рівнянь. Академік НАН України (1961), заслужений діяч науки УРСР (1967), лауреат Державної премії України в галузі науки й техніки (1996), Герой України (2007).

У 1938 р. вступив до Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Від 1943 р. і до Перемоги воював на фронті; був командиром загону артилерійської розвідки. За бойові заслуги Юрія Олексійовича нагороджено двома орденами Червоної Зірки, орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, численними медалями.

Після демобілізації він працює науковим співробітником Інституту будівельної механіки АН УРСР (тепер Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України) під керівництвом академіка М. М. Боголюбова. З 1950 р. Ю. О. Митропольський — в Інституті математики НАН України, з яким пов’язана вся його подальша наукова діяльність. Упродовж 1953–2001 рр. Юрій Олексійович керував відділом математичної фізики і теорії нелінійних коливань, протягом 1958–1987 рр. був директором інституту. Очолював Міжнародний математичний центр НАН України, був почесним директором Інституту, головним редактором журналу "Нелінійні коливання" та "Українського математичного журналу", членом редколегії "Журнала математической физики, анализа, геометрии". Понад 30 років учений був академіком-секретарем Відділення математики НАН України.

За 60-річну наукову діяльність Юрій Олексійович отримав фундаментальні результати в галузі асимптотичних методів нелінійної механіки, якісних методів теорії диференціальних рівнянь, у дослідженні динаміки коливних процесів у нелінійних системах. Він створив алгоритм побудови асимптотичного розкладання нелінійних диференціальних рівнянь, що описують нестаціонарні коливальні процеси, розробив метод вивчення одночастотних процесів у коливальних системах з багатьма степенями свободи. Учений досліджував системи нелінійних диференціальних рівнянь, що описують коливальні процеси у гіроскопічних та сильно нелінійних системах, розвинув теорію інтегральних многовидів і метод усереднення. Ю. О. Митропольський створив науковий колектив, який примножує традиції школи нелінійної механіки академіків М. М. Крилова та М. М. Боголюбова.

Наукову роботу вчений успішно поєднував з педагогічною. Майже 40 років Юрій Олексійович читав лекції на механіко-математичному факультеті рідного університету. Він є автором понад 750 наукових праць. Серед його учнів — 25 докторів і 100 кандидатів фізико-математичних наук.

За досягнення у розвитку математичних наук, активну педагогічну, науково-організаційну та громадську діяльність Ю. О. Митропольського відзначено багатьма державними нагородами, зокрема, орденами Ярослава Мудрого V та IV ступенів.

Джерело інформації: Вісник НАН України. — 2007. — N 1.


admin ● Прочитано [ 2579 ] ● Комментариев [ 0 ]
10.05.2009

Требуется регистрация.
[ Регистрация | Вход ]