Кафедра ИВМ рекомендует

Звертаємо увагу школярів 10-11 класів.
На кафедрі працює школа поглибленого вивчення
математики та інформатики ( детальніше.. )
Аналіз текстів
Вчені виявили математичні "відбитки пальців" письменників. Шведські фізики вивели "формулу письменника". Вчені розробили математичні критерії, які дозволяють відрізняти авторів один від одного. Робота дослідників опублікована в журналі New Journal of Physics. Фахівці розробляли критерії, взявши за основу твори двох британських письменників - Томаса Харді і Дейвіда Герберта Лоуренса, а також одного американського - Германа Мелвілла. Вчені аналізували частоту, з якою автори використовують у своїх творах нові слова. З часом у всіх трьох письменників цей показник починав зменшуватися. Дослідники показали, що швидкість зменшення числа нових слів на відрізок тексту у кожного з письменників відрізнялася від інших. 

Вчені перевірили отриману ними закономірностях на декількох літературних формах, створених кожним з авторів (роман, розповідь), а також на фрагментах творів. У всіх випадках показник зменшення кількості слів, що раніше не використовувалися, залишався постійним для кожного письменника. Фахівці вважають, що їх робота допоможе, наприклад, у пошуках втрачених творів письменників і вирішенні спірних питань про авторське право.

Зовсім недавно лінгвістичний аналіз дозволив вченим змінити сталі історичні уявлення. Американський дослідник, що вивчав листи, написані Христофором Колумбом, дішов висновку, що його батьківщиною була Іспанія.
admin ● Прочитано [ 1419 ] ● Комментариев [ 0 ]
11.12.2009

Требуется регистрация.
[ Регистрация | Вход ]