Кафедра ИВМ рекомендует

Звертаємо увагу школярів 10-11 класів.
На кафедрі працює школа поглибленого вивчення
математики та інформатики ( детальніше.. )
Міжнародна українсько-японська конференція
  • risПросмотров: 784
24-25 жовтня 2013 року на базі Одеського національного політехнічного університету пройшла Міжнародна українсько-японська конференція з питань науково-промислового співробітництва. Метою заходу стала спроба дослідити можливості та правові межі іноземного інвестування в інноваційні проекти для національного виробництва, а також продемонструвати науково-практичний потенціал вітчизняних вищих навчальних закладів.

Під час роботи конференції розглянуто проблеми інтелектуальної власності, трансферу технологій, приватних та державних вітчизняних та зарубіжних інвестицій у вузівську науку, перспективи та способи просування інновацій у виробництво тощо. З української сторони конференцію очолив перший заступник Міністра освіти і науки України Суліма Євген Миколайович. Також були присутні провідні фахівці в урядовій, правовій, промисловій, науково-технологічній галузях, зокрема Голова Державної служби інтелектуальної власності України М.В.Ковіня, заступник Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації В.А.Івченко, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Д.Б.Волошенков та інші.

Японську делегацію на конференції представляли заступник міністра освіти, культури, спорту, науки та технології Фудзікі Кандзі, Надзвичайний і Вповноважений Посол Японії в Україні Саката Тоічі, Президент Агентства з науки та технологій Японії (JST) Накамура Мічіхару, Виконавчий директор Агентства з науки та технологій Японії (JST) Обара Мічіо та інші.

У перший день конференції відбулась виставка закінчених наукових розробок вищих навчальних закладів. Шістдесят вісім ВНЗ України подали на огляд вченим, бізнесовим колам, японським підприємцям та промисловцям, широкому загалові вагомий науково-технічний доробок – результати досліджень, діючі моделі виробничих технологій, проекти вдосконалень діючих систем тощо. Науковий та науково-технічний потенціал нашого університету на заході презентували ректор КрНУ Загірняк Михайло Васильович, завідувач кафедри ІВМ Ляшенко Віктор Павлович та начальник науково-дослідної частини Троцко Олег Валерійович. Виставку відкрив перший заступник міністра освіти і науки України Суліма Є.М., який зазначив, що пріоритетною задачею Міністерства є забезпечення умов для подальшого динамічного розвитку освіти і науки в Україні, а міжнародні зв’язки нашої науки забезпечують подальший поступ України у світову спільноту.

Після чого вітальне слово взяв п. Фудзікі Кандзі, зокрема він сказав: «З величезним задоволенням наша делегація бере участь у цій конференції. Ми високо цінуємо та поважаємо величезний науковий, індустріальний, технологічний, а головне науковий рівень України. Японія завжди пильно слідкувала за розвитком європейської науки, орієнтувалася на щільні зв’язки між японськими й європейськими вченими. Працюючи спільно заради майбутнього, я й члени моєї делегації сподіваємося на плідні й далекосяжні результати як для українських, так і для японських науки та виробництва. І сподіваюсь, що цей форум зміцнить та динамізує більш тісні відносини України й Японії у різноманітних сферах співробітництва».

Наступного дня робота була присвячена пленарним засіданням. Представлені доповіді носили діловий, прагматичний характер та були присвячені конкретним розробкам, які вже сьогодні готові бути впроваджені у виробництво. В яких періодично звучала стурбованість у спроможності захисту комерційних інтересів науковців та університетів в процесі реалізації технологій та продуктів, з одного боку, і необхідності дієвої державної підтримки, з іншого. Перспективи подальшого співробітництва вузівської науки та виробництва, України й Японії в галузі наукоємних технологій, попередні результати Міжнародної українсько-японської конференції з питань науково-промислового співробітництва були у центрі прес-конференції, яку провели перші особи української та японської делегацій.

britan ● Прочитано [ 784 ] ● Комментариев [ 0 ]
31.10.2013

Требуется регистрация.
[ Регистрация | Вход ]